Egyesek „súlyos szereptévesztésben vannak” – húzta alá Navracsics Tibor és II. világháborús példával figyelmeztetett
Súlyos következményre hívta fel a figyelmet a politikus, ugyanakkor aláhúzta: reményei szerint „eljön majd egy fordulópont”.
Attila, Koppány szobra, Csaba királyfi székely kapuja, a Magyar Táltos, a Veronika-harangláb együtt a magyarság kereszténnyé válásának szimbólumai – mondta Latorcai János, az Országgyűlés kereszténydemokrata alelnöke.
Bölcsnek és kitartónak kell lennünk, képesnek arra, hogy minden lehetőséget megragadva továbbra is keresztényként, magyarként élhessünk e sokat szenvedett hazában – mondta Latorcai János, az Országgyűlés kereszténydemokrata alelnöke szombaton a Somogy megyei Szóládon.
Latorcai János a szólád-nezdei erdei kápolna avatásán mondott beszédében hangsúlyozta: „rendkívüli helyzetben” vagyunk, mert a globalizáció örvénye egyre több nemzet identitását nyeli el, miközben az egyéneknek csupán a gyökértelen multikulturalizmust tudja felkínálni.
„Ezt a folyamatot erősítik azok a törekvések, amelyek kontinensünket a nemzetek Európájából Európai Egyesült Államokká, egy olyan vízióvá próbálják változtatni, amely egyaránt tagadja a nemzeti értékeinket, hitünket és kulturális hagyományainkat” – fogalmazott a politikus.
Kiemelte, őseink életútja, a róluk szóló történetek közös, a magyarság kollektív tudatában élő örökségünk. „Erre emlékeztetnek az új kápolnához vezető úton álló, a magyar őstörténetet, az egykori hitvilágunkat megidéző emlékművek” – tette hozzá.
Latorcai János közölte: Attila, Koppány szobra, Csaba királyfi székely kapuja, a Magyar Táltos, a Veronika-harangláb, majd a kettős kereszt külön-külön is hangsúlyos üzenetet hordoznak, de együtt a magyarság kereszténnyé válásának szimbólumai, amelyek történelmi múltunkra, megmaradásunkra, nemzeti keresztény értékeinkre irányítják rá az ide látogató zarándokok figyelmét.
Kitért arra is, hogy Szólád és környéke Koppány ősi szálláshelye volt, a közeli Somogyváron pedig 1091-ben Szent László alapított bencés apátságot, az a király, akiben a magyarság megtalálta nemzeti, keresztény eszméjét.
Soós László orvos, a Szóládhoz közeli Nezde-hegyen álló kápolna ötletgazdája újságíróknak azt mondta, hogy az építés költségeit saját forrásból és felajánlásokból fedezték. Hozzátette, a hegy szakrális hely, vallási közösségek zarándokhelye, ahonnan csodálatos balatoni panoráma tárul a látogatók elé.
(MTI)